KALİTE GÖSTERGELERİ

Bunu nasıl anlarsınız? Bıçak almak için faydalı bir kılavuz. 

İşçilik
Bıçağın tüm parçaları ek yeri kullanılmaksızın birleştirilmiştir. Yani, tutacak ve uç kısım arasında boşluk olmaksızın yumuşak bir geçiş vardır. Diğer yandan hem tutacağın hem de bıçak kısmının çiziksiz ve tamamen eşit olması gereklidir. Bunlar özellikle hijyen için önemlidir çünkü aksi taktirde bakteri birikebilir. 

Yüzey
Bıçağın yüzeyi ince şekilde çekilmiştir ve aynı zamanda  bilenmiştir. Uzman ustalık, ince ve eşit bir yüzey bitişi sunmaktadır.

Körelmeye karşı direnç
Bir bıçağın körelmeye karşı direnci bıçağın kullanılabilir kesim özelliğine sahip olduğu süreyi belirler. İyi bir körelme direnci yüksek çelik kalitesinden, uzman şekilde uygulanmış ısı işlemleri ve kesme ucunun doğru finişi ile ortaya çıkar.

Aşınma direnci
Bir bıçağın aşınmaya ne kadar dirençli olduğu paslanmaz çeliğin kalitesine, uygulanan sertleştirmeye ve yüzey finişine bağlıdır. İnce çekilmiş ve pürüzsüz şekilde bilenmiş bir yüzey, bıçağı aşınmaya karşı dirençli yapar ve bu sayede bıçak çevresel etkilere dirençli olur.

Güvenlik
Bir bıçağın kullanılırken güvenli olmasını iki faktör belirler. Birincisi iyi bir kavrama sunmalıdır. Böylece eliniz keskin kısma kaymaz. İkincisi, bıçak çok keskin olmalıdır, böylece keserken daha az güç gerekir ve bıçak güvenli şekilde kullanılabilir.

Ergonomik tutacak
Bıçağın tutacak kısmının ele tam oturması gerekir. Bu sayede uzun süre yorulmadan kullanabilirsiniz. Bu, aynı zamanda güvenliği de arttıran ergonomik şekilli tutacak bölümü ile mümkündür.

Denge
İyi bir bıçağın iki ucu da ağır olmamalıdır. Tutacak ve bıçak arasında bir ağırlık dengesi olmalıdır. Uygun bir denge bıçağın güvenli bir şekilde kullanılmasını ve keyifli bir şekilde çalışmanızı sağlar.
İLETİŞİM

Ürünlerimiz ile ilgili sorularınız, önerileriniz veya dilekleriniz var mı? Fissler Müşteri Hizmetleri size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

» iletişim

Bayİİ Arama