TENCERELER HAKKINDA KISACA

Tencereler Farklıdır

fissler teaserbild1 topfkunde 19

Yeni bir tencere seçerken, ilk önce önemli olan tencere gövdesi, tabanı, kapak ve tutacaklardır.

 

Tencerenin gövdesi

İyi bir tencere sağlam ve dayanıklı olmalıdır. Yüksek kaliteli paslanmaz çelik en idealidir. Bu, üzerindeki 18/10 (%18 krom, %10 nikel ve %72 çelik) etiketinden anlaşılabilir. Pas tutmaz ve temizlemesi özellikle kolaydır. Ayrıca hijyeniktir ve bulaşık makinesine konulabilir.

Koni şekilli tencereler üst üste konulabilir ve yer tasarrufu sağlar (örneğin Fissler solea® grubundaki tencereler gibi). Kaliteli tencerelerde, taban ve tencere duvarı birbiri ile sıkı şekilde bağlıdır ve herhangi bir boşluk yoktur. Tabandan duvara geçiş kıvrımlı olmalıdır, böylece yiyeceğin her kısmına  kaşık veya karıştırıcı ile ulaşabiliriniz. 

Taban

Yüksek kaliteli tabanlar paslanmaz çelikten yapılır ve alüminyum göbeğe sahiptir. Alüminyum önemli bir ısı iletkenidir; açığa çıkmamalıdır çünkü bulaşık makinesinde sürekli yıkanacaktır ve tabanda beyaz lekeler oluşabilir.  Alüminyum göbekli kalın tabanlar opitmal ısı emilimi, dağılımı ve depolaması sağlarlar. Isıtıldıktan sonra tabanın her zaman için ocağın üzerine tam oturması gerekir, bu pişirme sırasında zaman ve enerji tasarrufu sağlar. Tencerenizin kullandığınız ocak tipi ile uyumlu olduğundan emin olun çünkü her tencere örneğin indüksiyonlu ocaklar ile uyumlu değildir. Ürün Bulma kılavuzumuz sizin için doğru tencereyi bulacaktır. find the pot that's right for you.

Kapak

Sıkıca kapanabilen bir kapak ısıyı ve sıvıyı tencerenin içerisinde tutar. Bu, yiyeceğin aromasını korur ve enerj itasarrufu sağlar. Cam kapak tencerenin içindekileri her zama görebilmenizi sağlar. Bazı kapakların şekli konkavdır yani içbükeylerdir. Bu, yükselen buharın tekrar tencerenin içine düşmesini sağlar ve bu da yiyeceği çok daha lezzetli ve sulu hale getirir. (Örneğin Fissler Original Profi Collection®'da olduğu gibi).

Tutacaklar

Genelde paslanmaz çelik ve plastik tutacaklar mevcuttur. Tutacakların tencere gövdesine sıkı şekilde monte edilmiş olması, pişirirken tutması rahat olması ve ısınmaması önemlidir. Paslanmaz çelik tutacaklar hem bulaşık makinesine hem de fırına girebilir.
Yüksek ısılar sebebi ile plastik tutacaklı tencereler fırın için uygun değildir (80°C'ye kadar). Bunlar buşaık makinesinde yıkanabilirler ancak zamanla renkleri solabilir. Sonuç olarak plastik tutacaklı tencereleri sürekli değil sadece ara sıra bulaşık makinesine koymalısınız. 

 

Bazı İlave Pratik Özellikler


Taban, tutacaklar ve kapak gibi doğru temel elemanlara ilave olarak bazı modeller pişirmeyi kolaylaştıran bazı ilave özellikler sunmaktadırlar.

  • Entegre kapak tutucular kapağın tencere çevresine veya tutacağa asılmasına izin verir. Bu sayede eliniz boş kalır ve yiyeceğinizi karıştırıp baharat koyabilirsiniz; buharlaşan su geri tencere içerisine damlar ve ocak temiz kalır (Örneğin Fissler Solea® ve Intensa®).
  • Pratik boşaltma fonksiyonu: bazı tencereler, kapak takılıyken sıvıların boşaltılabilmesine izin veren entegre boşaltma fonksiyonuna sahiptir. Bu sayede, mutfak bezleri, tencere tutacakları ve süzgeçler tarihe karışmıştır.
  •  Geniş bir boşaltma ağzı sıvıların doğru şekilde dökülmeden boşaltılmasını sağlar. Böylece ocağınız ve tezgahınız temiz kalır.
  • Tencerenin iç kısmındaki ölçek sıvıları kolayca ölçmenizi sağlar. Ölçme kaplarını temizlemenize gerek kalmaz.

 

 
İLETİŞİM

Ürünlerimiz ile ilgili sorularınız, önerileriniz veya dilekleriniz var mı? Fissler Müşteri Hizmetleri size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

» iletişim

Bayİİ Arama