DOĞRU ŞEKİLDE PİŞİRME.

fissler teaserbild2 topfkunde 19

Faydalı Bilgiler.
Modern ve sağlıklı mutfaklarda yiyecekler, vitaminlerin, minerallerin, besin maddelerinin ve aromların büyük ölçüde muhafaza edilebileceği şekilde hazırlanır. Burada yiyecekler için özellikle hassas olan üç pişirme şekli sunuyoruz.

Sadece Buharlama.
Buharlama en basit ve hassas pişirme şeklidir. Bu yöntem, hassas sebze ve meyveler, balık, kuzu veya tavuk gibi nazik et çeşitleri için uygundur. Biraz yağ ve sıvı ekleyerek yiyeceği kendi suyu ile pişirmeye buharlama denilmektedir.
Özelliklle sağlığa dikkat eden aşçılar yağ kullanmazlar veya en sonda bir kaç damla yağ veya biraz tereyağı veya krema eklerler. Pek çok aroma ve vitamin yağda çözülebildiği için, yağ genelde aroma taşıyıcı olarak kullanılır.

Sulu Yemekler.
Sulu pişirme, yağ, sıvı ve buhar avantajlarını birleştiren bir yöntemdir. İlk önce yiyecek az yağda biraz kavrulur ve sonra kapağı kapalı şekilde az bir sıvı içinde kısık ateşte pişmeye bırakılır. Kısık ateşte pişirmek yiyeceklerin sulu ve aromalı kalmasını sağlar. Kısa bir süre yağda kavurmak ise hafif kahverengi bir kıtır tabakanın oluşmasını sağlar- Bu kızarmış yağı daha sonra lezzetli bir sos yapmak için de kullanabilirsiniz. Yiyeceğinizi aynı zamanda yapışmaz bir tavada yağsız da pişirebilirsiniz.

Ekonomik Islama.
Islama, düşük ısıda bol miktarda sıvı ile pişirmektir. Yiyecek suyu emer ve hacmini arttırır. Bu yöntem prinç ve tahıllar için çok uygundur. Şu şekilde yapılır: pirinci soğuk suya koyun. Bir kap pirinç için 2 kap su ve biraz tuz koyun. Tencerenin altını maksimuma  (elektrikli ocakta) veya orta veya yüksek dereceye (gazlı veya indüksiyonlu) getirin. Su kaynamaya başlayınca altını hafife getirin ve pirinçlerin suyu emmesini bekleyin. Hiç sıvı kaçmaması için tencerenin ağzının her zaman kapalı olması gereklidir.  Bu şekilde pişirirken, sıvının ısısı her zaman kaynama noktasının altında olmalıdır.
İLETİŞİM

Ürünlerimiz ile ilgili sorularınız, önerileriniz veya dilekleriniz var mı? Fissler Müşteri Hizmetleri size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

» iletişim

Bayİİ Arama