Doğru ocak ayarlarI

fissler teaserbild3 topfkunde 19

Öneriler

Her ocak, ocak türüne, tencere çeşidine ve ocak modelinin özgün özelliklerine bağlı olarak pişirme sırasında farklı davranır. Birden fazla pişirme yüzeyine veya seramik, halojenli veya indüksiyonlu pişirme yüzeyine sahip elektrikli ocaklar ve gazlı ocaklar vardır.

Çoklu pişirme yüzeyleri çelik veya demirden yapılmış olup ısıyı iletmek için yüksek ısı iletkenliklerini kullanırlar. Seramik pişirme yüzeyleri ısıları iridasyon yolu ile oluşan cam seramik ısıtma yüzeyleridir. Halojenli pişirme yüzeyleri tencereleri infrared radyasyon ile ısıtır. İndüksiyonlu pişirme yüzeyleri tavanın tabanında ısıya dönüşen değişen manyetik alanlar oluştururlar.

Aşağıdakiler tüm ocak türleri için geçerlidir:
Hassas yiyecekler ve ufak miktarlar için, daha düşük ve daha büyük miktarlar için daha yüksek bir ayar seçmeniz gerekir. Aşağıdaki tablo doğru ayarları göstermektedir. Ocağınızın kullanma kılavuzunda daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. 

  1-12 1-9 1-6 1-3
yarı kaynatma, hafif pişirme 12 9 6 3
Kavurma, ısıtma 9-12 6-7 4-6 2-3
Kısık ateşte pişirme, buharlama, haşlama, ıslama 1-6 1-4 1-3 0.5-1.5
Hazır yemeklerin ısıtılması 9 6 4 2
fissler teaserbild5 topfkunde 08

Pratik İp Uçları
Mükemmel pişirme sonuçları elde etmek için, tencere ve ısıtma yüzeyinin uyumlu olması önemlidir. Çoklu, seramik ve halojenli ısıtma yüzeylerinde, ısıtma yüzeyi tencerenin tabanı ile aynı büyüklükte veya daha küçük olmalıdır. Eğer gazlı bir ocak üzerinde pişiriyorsanız, alevlerin sıçramasını önlemek için her zaman için tencereyi her zaman ortalayın. İndüksiyonlu ocaklar ile, tencere yine ısıtıcının ortasına konulmalıdır. Tencere ve ısıtma yüzeyinin aynı boyda olması gerekir. 

Düzgün Pişirme
Enerji tasarrufu yapacak bir şekilde pişirme yapmak için doğru pişirme ayarını bulmak biraz tecrübe kazanmayı gerektirmektedir.  Tencerenin içindekileri, aşırı kaynatma yapmadan nazik şekilde ve kısık ateşte pişirmeniz gerekir ve tencereden sadece çok az buhar çıkmalıdır. Eğer çok fazla buhar çıkıyorsa altını kısmanız gerekir. 

Enerji Tasarrufu
Enerji kaynağını erken azaltarak CookStar All-Stove tabanın depolanmış ısısından faydalanın ve yiyecek tamamen pişmeden önce kapatın. Pişirmek istediğiniz yiyecek miktarına uygun tencere seçin ve eğer mümkünse her zaman için kapağı kapalı şekide pişirin. Isıtma yüzeyi tencerenin tabanı ile aynı büyüklükte veya daha ufak olmalıdır. 
İLETİŞİM

Ürünlerimiz ile ilgili sorularınız, önerileriniz veya dilekleriniz var mı? Fissler Müşteri Hizmetleri size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

» iletişim

Bayİİ Arama