HIzlI, sağlIklI ve lezzetlİ yemekler

pressure-cooker - fast and healthy

Düdüklü tencere ile pişirdiğiniz zaman üç şekilde karlı çıkarsınız: zaman kazanırsınız, enerji tasarrufu yaparsınız ve de aynı zamanda yiyeceklerin vitaminini, minerallerini, besin maddelerini ve aromlarını korursunuz.

Neden böyledir?

İlk olarak, düdüklü tencereler 100°C'ninüzerinde ısılarda pişirirler ve bu sayede pişirme süresini ciddi oranda azaltırlar. Bu yaklaşık %70 zaman ve %50 enerji tasarrufu sağlar ve yiyeceklerin vitaminini, minerallerini, besin maddelerini ve aromlarını muhafaza eder.

Havadaki oksijen tükendikten sonra buhar içinde pişirmek, yiyeceklerin aroma ve doğal renklerinin de muhafaza edilmesini sağlar.

Tipik pişirme süreleri:

•  Lezzetli bir yemek için 15 dakika – normal bir yemek tenceresinde neredeyse iki katı süre alır.
• Sulu et sarmalar için 20 dakika – normal bir yemek tenceresinde neredeyse beş katı süre alır.
• Haşlanmış patates için dokuz dakika – normal bir yemek tenceresinde neredeyse üç katı süre alır.

pressure-cooker - fast and healthy

Çok yetenekli.

Düdüklü tencere lezzetli bir rosto yada buharda pişmiş sağlıklı bir sebze veya balık yemeği için çok uygundur. Peki hiç pilav yada sütlaç pişirmeyi denediniz mi? Pekela yiyeceklerinizi yakmadan bunları da pişirebilirsiniz. Düdüklü tencerenizi aynı zamanda dondurulmuş gıdanızı çözdürmek, meyvenin suyunu çıkarmak ya da kaynatmak için de kullanabilirsiniz.

İki ayar.

Fissler düdüklü tencerenin sebze ve balık gibi pişirme sürecinde az basınç gerektiren hassas ayarı (ca. 109° C) ve çorba, et, baklagil gibi daha yüksek ısı ve basınç gerektiren yiyecekler için de hızlı ayarı (ca. 116° C) vardır.

Buharın çıkmasına izin verin.

Düdüklü tencere içindeki basınç çok fazla artar ise otomatik buhar tahliye sistemi devreye girerek buharın dışarı çıkmasını sağlar ve böylece tencere içinde basıncın her zaman sabit kalmasını sağlanır.

Önce güvenlik.

Fissler güvenlik teknolojisi en önemli yapı taşlarından biridir. Fissler Euromatic otomatik olarak tencere içerisinde basıncı kısıtlar ve dengeler. Özel kapak açma sistemi tencere içerisindeki buhar tamamen tahliye olmadan kapağın açılmasına izin vermez.  

Temizlemesi kolay.

Tüm Fissler düdüklü tencerelerin temizlenmesi çok kolaydır.
İLETİŞİM

Ürünlerimiz ile ilgili sorularınız, önerileriniz veya dilekleriniz var mı? Fissler Müşteri Hizmetleri size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

» iletişim

Bayİİ Arama