KULLANIM VE BAKIM TALİMATLARI

Fissler düdüklü tencereleri teknik olarak üstün, kullanımı ve temizlemesi kolay ürünlerdir. Düdüklü tencerenizi uzun süre kullanmak için kullanma ve bakım talimatlarına her zaman uymanız gerekir.

Kullanım talimatları

Mevcut kullanım ve bakım talimatlarını PDF formatında buradan indirebilirsiniz. Eğer daha eski bir modele sahipseniz, lütfen Müşteri Hizmetlerimiz ile temasa geçin.

Müşteri Hizmetleri

fissler prescook magic5 09

Magic Comfort

» İndir (pdf)

fissler teaserbild1 handling presscook 20

Vitavit Royal

» İndir (pdf)

fissler prescook bluepoint3 19

Bluepoint

» İndir (pdf)

SKT-vitaquick 252x168 07

Vitaquick (2010 yılından itibaren üretilen modeller)

» İndir (pdf)

fissler prescook vitaquick1 09

Vitaquick

» İndir (pdf)

SSS

Show all / Hide all

fold faq

Düdüklü tencerem için yedek parçaları nereden alabilirim?

Fissler ürünlerinin olduğu birçok mağazada düdüklü tencere kapak lastiği bulabilirsiniz; ancak diğer yedek parçalar için müşteri hizmetleri servisimiz (444 7 558) ile bağlantıya geçebilirsiniz.

fold faq

Direkt sizden yedek parça sipariş edebilir miyim?

Müşteri hizmetleri servisimizi arayarak istediğiniz yedek parçayı temin edebilirsiniz. Tel: 444 7 558.

fold faq

Hangi düdüklü tencereler indüksiyonlu ocak uyumlu?

Tüm Fissler yeni düdüklü tencereler indüksiyonlu ocak uyumludur. Düdüklü tencerenin tabanındaki damgadan da bunu anlayabilirsiniz.Eğer damgada "Cookstar" ya da "indüksiyon" yazıyor ise indüksiyonlu ocak uyumludur.

fold faq

Düdüklü tenceremde lekeler var. Ne yapabilirim?

Bu durum genellikle paslanmaz çelik içerisindeki pasif filmin, suyun içerisindeki maddeleri emmesi sonucu oluşabilen renk atmasıdır. Aynı şekilde, yüksek oranda silikat ve fosfat içeren deterjanlar da paslanmaz çelikte renk atmalarına neden olabilir. Henüz kaynamamış suya eklenen tuz da tencerenin tabanında tuz kristalciklerinin oluşmasına ve lekelenmeye neden olabilir. Tuz da paslanmaz çelik ile etkileşime girer ve tencerenin tabanında beyaz lekeler oluşur. Aşırı sıcak bir ocağın üzerine oturtulan paslanmaz çelik tencerede de renk atması ya da lekelenme oluşabilir. Ancak Fissler paslanmaz çelik temizleyicisi ile kolaylıkla bu lekeleri geçirebilirsiniz.

fold faq

Düdüklü tencerem artık düzgün çalışmıyor. Ne yapabilirim?

Yardım için müşteri hizmetleri servisimizi ne zaman isterseniz arayabilirsiniz. Ekibimiz size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaklardır.

fold faq

Sizden düdüklü tencere sipariş edebilir miyim?

Düdüklü tencerelerimizi sadece Fissler ürünlerini satan satış noktalarından alabilirsiniz. 

fold faq

Düdüklü tencereler bulaşık makinesinde yıkanabilir mi?

Düdüklü tencereler bulaşık makinesinde yıkanabilir. Ama bütün düdüklü tencerelerin kauçuk kapak lastiği, Magic Comfort modelinin kapak sapı ve Vitavit Royal modelinin ana kontrol valfı mutlaka çıkartılmalıdır.

fold faq

Düdüklü tencere pişirme kapları ne amaçla kullanılır?

Buharda sebze ya da başka bir yiyecek pişirmek (delikli pişirme kabı ile), dondurulmuş gıdaları çözdürmek (delikli veye deliksiz pişirme kabı ile), meyvelerin suyunu çıkarmak (deliksiz içerisinde delikli pişirme kabı ile) veya aynı anda birden çok yiyeceği düdüklü tencerenizde pişirebilmek için amacınıza uygun pişirme kabını kullanabilirsiniz.

fold faq

İyice koyulaşıp pişmesi gereken türlü ve yiyecekler ile problemim var. Neyi yanlış yapıyorum?

Kapağı kapatmadan önce türlü ya da güveç kaynatılıp karıştırılması gerekir. Ancak düdüklü tencerenizde pişirme süresi bittikten sonra yiyecekleriniz koyulaştırılabilir veya iyice pişirilip sertleştirilebilir.